Zřejmě smíšené vzpomínky na Husinec bude mít manželská dvojice, která se ubytovala v místním penzionu.

V pokoji, v němž totiž dvojice spala, se v noci na čtvrtek 27. srpna v podstatě zřítil strop, přesněji z něho opadaly stropní překlady, takzvané hurdisky. Při nehodě byli manželé zraněni, a proto je zdravotní záchranná služba převezla do prachatické nemocnice, odkud byli po ošetření oděrek propuštěni.
Manžele, kteří si prožili hodně nepříjemnou noc, se ale nepodařilo v Husinci zastihnout. Stejně tak na ně nikdo neposkytl telefonní číslo. Podle zjištěných informací totiž odjeli z Husince pryč.

Lidé v šoku

„Na místo byli přivoláni i naši policisté, kteří se do Husince vrátili ještě dnes dopoledne. Šetří, jak k pádu hurdisek došlo,“ informovala prachatická policejní tisková mluvčí Radka Sovová.

Majitel penzionu se odmítl k celé události vyjádřit. Podle svých vlastních slov sice byl na cestě do Husince, ale protože místo neviděl, nechtěl nic komentovat, ani se sejít. „Vyjádřím se až ve chvíli, kdy budu mít k dispozici výsledky od odborníků,“ řekl Ota Komárek.

Jak se Deníku z neoficiálních zdrojů podařilo zjistit, tak v penzionu byl vedle manželů ubytován ještě jeden host, který se snažil dvojici pomoci. Dveře přes hromadu prý nejprve nešly otevřít. Na manžele podle všeho začala nejprve padat omítka, následovaly ji zmíněné hurdisky.

„Snažili jsme se dohnat správce penzionu, ale ten je v tuto chvíli na dovolené. Po příjezdu na místo sanitka zraněné odvezla do nemocnice, kde byli ošetřeni. Lékaři na rentgenu zjišťovali, zda nemají vnitřní zranění. Oba manželé mají naštěstí jen lehké oděrky. Byli hlavně v šoku,“ popsala situaci, která panovala v husineckém penzionu ve čtvrtek ráno, místostarostka města Husinec Vlasta Kalinová s tím, že problém nastal zřejmě kvůli závadě na materiálu.

„Ubytovaným jsme sehnali náhradní nocleh v dalším penzionu ve městě. V jiných situacích evakuujeme nebo poskytujeme náhradní ubytování v tělocvičně místní základní školy. V tomto případě se ale jednalo pouze o tři osoby, vyřešili jsme to tedy tímto způsobem,“ upřesnila místostarostka Kalinová.

Náhradní nocleh

„Asi v půl druhé ráno na nás někdo zvonil. Nevěděli jsme, kdo to může být v takovou hodinu. Napadlo mě jedině, že se mohlo něco stát. Šla jsem ven a před dveřmi stáli policisté. Objasnili nám, co se stalo a dotyčné jsme samozřejmě ubytovali. Nemohli jsme je přeci nechat stát na ulici,“ vylíčila majitelka penzionu v Husinci Petrlíková.

Podle jedné z místních obyvatel je penzion, ve které se nehoda stala, v pořádku.

„Nikdy by mě nenapadlo, že by mohl spadnout strop. Všem známým, kteří k nám jezdí, zajišťujeme ubytování právě zde. Teď je otázka, kde se stala chyba,“ říká k nehodě.

„Asi před třemi lety bylo období, kdy v mateřských školách a v několika kancelářích padal strop. Myslím, že tehdy se jednalo o takzvané hurdisky. Je třeba možné, že ty, které jsou v penzionu, jsou také ještě z té vadné série. Ale to jsou jen dohady,“ myslí si další obyvatel jihočeského Husince.
Před časem uvažoval o koupi zmíněného penzionu i Jaroslav Neužil.

„Říkat si, že je to štěstí, že jsme ho nekoupili, to nejde. Tohle je věc, kterou nikdo neovlivní, majitel navíc penzion zrekonstruoval. Před lety přece s hurdiskami problém byl, takže bych to přisuzoval spíše tomu. Podle mě se jedná o neštěstí, které nikdo neovlivní,“ poznamenal včera Jaroslav Neužil.