V sobotu 11. července od 13 hodinse v Malenicích nad Volyňkou na Ranči M koná již 12.ročník rodea. Jezdci z celé ČR budou porovnávat svoje dovednosti ve čtyřech dobytkářských a dvou rychlostních disciplínách.

Diváci se mohou těšit na napínavý barelový dostih (Barrel Race), slalom mezi tyčemi (Pole Bending), nebudou chybět tradiční rodeové disciplíny, tedy lasování (Calf Roping) a povalování telete (Steer Wrestling).

Novinkou pro letošní sezonu je zařazení nové soutěže s dobytkem – značkování telete (Cattle Branding) a také účast juniorů (jezdců do 18-ti let) v disciplíně Team Penning (oddělování telete od stáda).

Po celé odpoledne budou moci diváci navštívit stánky se stylovým zbožím nebo si vybrat z bohaté nabídky občerstvení. Rodeový den bude zakončen od 20:00 hodin country bálem pod širým nebem konaným v areálu ranče. K tanci a poslechu hraje skupina Pauza.

Velkou novinkou na ranči Romana Mráze je nově vybudovaná aréna (jízdárna), která díky svým rozměrům a kvalitnímu povrchu splňuje přísné parametry, které jsou předpokladem pro konání vrcholných sportovních akcí.