Strakoničtí kriminalisté ve spolupráci s policisty Obvodního oddělení policie Strakonice dopadli pachatele, který má na svědomí tři loupežná přepadení benzinové čerpací stanice v ulici Katovická ve Strakonicích, loupežné přepadení prodavačky v prodejně květin a obsluhy baru ve Strakonicích. „Všechna přepadení měla společného pachatele. Sedmatřicetiletého muže, který se na Strakonicko nedávno přistěhoval. Jeho tíživá finanční situace, finanční krize, dluhy a rodinné problémy ho dovedly až za hranici zákona,“ řekla strakonická policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Případy měly společné znaky – podobný způsob chování při loupeži, použití stejné zbraně a částečně shodný popis násilníka. Protiprávní jednání muže skončilo poslední loupeží ve strakonickém baru. Poté, co muže policisté zadrželi a vyslýchali, se pod tíhou poznatků a svého svědomí postupně doznal ke všem pěti loupežným přepadením.

Poprvé

V polovině února, kdy se ke svému protiprávnímu kousku odhodlal poprvé, si odnesl přes 16 000 korun. Tehdy vešel do prodejních prostor benzinové stanice v ulici Katovická ve Strakonicích. Nejprve si prohlížel vystavené zboží a dokonce komunikoval s obsluhou. Nic nezakoupil a prodejní prostor opustil. Po několika minutách se vrátil a pod pohrůžkou zpoužití zbraně přinutil obsluhující ženu k otevření zásuvky pokladny, do které si sáhl pro bankovky.

Počátkem měsíce června se na benzínku vrátil se stejným úmyslem a stejným scénářem. S nožem v ruce přinutil obsluhu k vydání hotovosti, tentokrát si odnesl přes 11 000 korun. Na místo činu se vydal loupit i potřetí, a to koncem června. Loupež proběhla naprosto stejným způsobem. Obsluha však duchapřítomně použila proti útočníkovi obranný sprej a pachatel z prodejny utekl tentokrát s nepořízenou.

Na svědomí má i loupež v prodejně květin ve Strakonicích z června. Zde si muž nejprve zmapoval terén a po několika minutách se do prodejny vrátil s úmyslem získat peníze. Prodavačku přinutil pod pohrůžkou k vydání peněz.

Poslední loupež, při které byl pachatel odhalen, se odehrála v jednom ze strakonických barů začátekem prázdnin. Pachatel vstoupil do baru a opět stejným způsobem přinutil barmanku k otevření zásuvky v barové stěně, odkud si vzal všechny papírové bankovky hodnotě několika tisíc korun.

Pachatel naštěstí nikoho při žádném loupežném přepadení nezranil.

Policisté proti muži zahájili trestní stíhání a obvinili ho z trestného činu loupeže.