Pod viaduktem se topila auta, na Šumavské se naplnilo parkoviště jako bazén. Po silnici se valila voda, bahno a kameny.

Středeční průtrž mračen se může vrátit. Tvrdí to Karel Lexa z pobočky ČHMÚ České Budějovice na Podsrpu. "Vlhkost je 94 procent. To je jako na Kubě," řekl ve čtvrtek 2. července dopoledne v redakci. Bouřky na pátek předpovídají také meteorologové z ČHMÚ.

Průtrž trvala ve středu cca 45 minut. Spadlo při ní 68 milimetrů vody na metr čtvreční (68 litrů). Při víkendové průtrži to bylo 70 milimetrů za 24 hodin. Tak popisovali svědkové středeční průtrž mračen, která během půl hodiny ochromila město.

Viadukt byla zatopen do výše cca 1,5 metru a utopilo se v něm několik aut.

Starosta Pavel Vondrys odmítá tvrzení, že systém odvodnění viaduktu selhal. "Při takovém množství vody už jen zbývá čekat, až to skončí. Tohle nelze pobrat, vždyť po silnici teklo 40 centimetrů vody," vysvětluje svůj názor.

Z Podsrpu a sídliště na Šumavské se dolů valila voda, kameny, štěrk a bahno. "Bydlíme tady 35 let. Tohle jsem nikdy neviděl. Koukali jsme na to s chlapama od hospody a najednou volá manželka: Pojď domů, do bytu nám teče voda," vzpomínalJosef Kusík ze sídliště Šumavská. Došlo k zatopení přízemních bytů, sklepů a garáží.

V ulici Na Ohradě stála auta po kola ve vodě, padly některé stromy. Kolem 20. hodiny začali hasiči odčerpávat vodu z garáží v panelákách kolem Otavy.

Lokalitu kolem firmy ČZ zatopila voda během několika minut.

Ještě ve čtvrtek 2. července ráno jsou v ulicích vidět stopy řádění přírody - bahno pod viaduktem, kameny na silnicích, všude špína.