Netločtí se možná konečně dočkají supermarketu. Ten by měl v Netolicích vyrůst do dvou let. O supermarketu se hovořilo už před několika lety, ale realizace stavby se dlouho nikam neposunula.

„Na přelomu června a července následujícího roku by měla být uzavřena kupní smlouva a poté by již měla následovat samotná stavba,“ informoval netolický starosta Oldřich Petrášek.

Supermarket by měl stát v lokalitě Benýdkov, zde je totiž k dispozici asi hektar pozemků. „Na stavbu supermarketu je potřeba asi okolo šesti tisíc čtverečních metrů, nevyužije se tedy celá plocha. Výměra se ale upřesní, až bude připraven projekt,“ upřesnil starosta se slovy, že v budoucnu by v této lokalitě měly přibýt ještě další objekty a vzniklo by zde velké obchodní centrum.

Od vydání stavebního povolení potom Netoličtí budou mít na realizaci stavby rok čas.

„Jak jsem se již zmínil, do konce března příštího roku by mělo být územní rozhodnutí a do třiceti dní by mělo dojít k podpisu kupní smlouvy. Rok poté už by měl supermarket stát na svém místě,“ doplnil starosta Netolic Oldřich Petrášek.

„O tom, že by měl být v Netolicích supermarket jsem slyšela a se stavbou samozřejmě souhlasím. Člověk tak bude mít možnost vybrat si, kde nakoupí. Ale co se týká realizace stavby, tak nejsem zrovna optimistická. O tom už se v Netolicích mluví několik let a ještě se nic neuskutečnilo. Uvidíme, jestli to vyjde. Myslím, že i obchodníci budou mít strach se do toho pustit, ale na druhou stranu, supermarket tu není žádný, tak je těžké dělat závěry,“ vyjádřila se k plánované stavbě supermarketu jedna z obyvatelek Netolic.