Družstvo ve složení Anna Křížová, Pavlína Trunečková, Jan Wittberger, Kristina Francová, Veronika Moudrá, Dana Procházková, Tomáš Hamáček, Jana Loužecká a Dagmar Jandová přivezlo domů 6 zlatých, 4 stříbrné a 3 bronzové medaile.

Nejúspěšnějším sportovcem byl Jan Wittberger, který získal dvě zlaté medaile v cyklistice a zcela nečekaně, ale naprosto hladce, si vybojoval postup na světové hry v Abú Dhabí v roce 2019. Třetí prvenství získal v běhu na 100 metrů. Dalším sportovcem, který bude naši republiku reprezentovat je atletka Veronika Moudrá, která získala zlato v běhu na 400 metrů a stříbro na 100 metrové trati. Držitelkou zlata byla také Kristina Francová na 100 metrové trati a k tomu přidala stříbro ve vrhu koulí. Anna Křížová, která ve svých 55 letech uběhla trať 800 metrů, získala nejen zlatou medaili, ale i obdiv a respekt všech zúčastněných sportovců a hlavně organizátorů. Ve skoku dalekém si skočila pro bronz.

Dalšími medailisty z našich řad byla Jana Loužecká, která získala stříbro ve skoku dalekém a na 100 metrové trati si doběhla pro bronz. Také Pavlína Trunečková si vybojovala třetí příčku ve vrhu koulí. Všichni podali maximální výkony a vzorně reprezentovali naše zařízení nejen sportovními výkony, ale i svým chováním.

Všechny kluby získaly od ČHSO dva oštěpy a mají za úkol rozjet novou disciplínu a představit ji na Národních hrách v létě 2018 v Brně, které jsou také nominační pro Abú Dhabí a také povinné pro již nominované sportovce.

Těchto Národních her v atletice a cyklistice se zúčastnilo 130 mentálně postižených sportovců z celé republiky.

Poděkování patří trenérkám Domova PETRA Mačkov Janě Čížkové a Evě Hrubé, které se naplno věnovaly přípravě sportovců.

Za Domov PETRA Mačkov, Bc. Petra Očenášková, vedoucí úseku CHB a STD