Žena (23) z Blatné měla prodávat drogy na území tří okresů. Teď je ve vazbě a hrozí jí za to až deset let za mřížemi.

Více o tom řekla policejní mluvčí Jaromíra Nováková. „Obviněná, která je sama uživatelkou drog a nejméně od září 2013 do dubna 2014 prodala pervitin několika lidem na různých místech na Strakonicku, Klatovsku a Písecku," upřesnila.

Při domovní prohlídce u ní doma policejní pes našel dva malé sáčky krystalického prášku bílošedé barvy. „Ty policisté odeslali na expertízu k přesnému určení obsahu," uvedla mluvčí.

Policisté ženu obvinili minulý týden z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Přitíží jí to, že byla v posledních třech letech za takový trestný čin už odsouzena.

Případ je ale mnohem širší než toto jedno obvinění. Potvrdil to policista, který na případu pracuje. Policie ale kvůli vyšetřování nebude jeho jméno zveřejňovat.. „Podíleli se na něm kriminalisté ze Strakonic, Písku a Příbrami. Bylo při něm zadrženo celkem čtrnáct osob," dodal.

Podle jeho slov se jednalo o organizovanou skupinu lidí, z nichž pět je stíháno vazebně, zbytek obviněných pak na svobodě.