Už od tří hodin od rána jsou v terénu vozy správy a údržby silnic. „Všechna naše auta jsou venku, na Strakonicku je to osmadvacet vozů. Radlice hrnou sníh a jezdí i posypové vozy,“ uvedl  dispečer Správy a údržby silnic Jihočeského kraje.

Řidiči by měli být na cestách opatrní. Například U Kraselova na silnicic 1726 policisté varují před ledovkou a sněhem na silnici a prosí, aby řidiči dbali zvýšené opatnosti.

Jižní Čechy pod sněhem:

Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu pro jižní Čechy bude v pátek místy sněžit trvale. Od pátečního dopoledne do nedělní půlnoci se můžeme v jižních Čechách dočkat 30 - 40 cm nového sněhu.Od sobotního ráno do nedělního odpoledne se také mohou tvořit sněhové jazyky a na horách závěje.

Ze sněhové nadílky mají radost hlavně děti, ale také vlekaři. Na Zadově jede zasněžovací systém na plné obrátky a upravených je i pět kilometrů běžeckých tras. Spuštění sezony 2023/2024 je na spadnutí.

Zasněžovací systém je v provozu také v lipenském skiareálu a sněhu na sjezdových tratích rychle přibývá. „Uvidíme, jak se situace vyvine, a podle toho se rozhodneme, jestli bychom v sobotu neotevřeli alespoň Jezerní sjezdovku,“ přiblížil ředitel areálu Matěj Kratochvíl.

Silničáři při práci na odklízení sněhu v Pošumaví.
RETRO: Takhle dříve silničáři uklízeli sníh v Pošumaví. A že ho bylo!

Kolik už je sněhu u vás? Chcete-li se podělit o snímky a aktuální informace, můžete je poslat na e-mail klara.alesova@denik.cz nebo je vložit do komentářů u příspěvku na FB stránce Strakonického deníku.