Jejich nejoblíbenějšími revíry jsou podle předsedy výboru Martina Vlka úsek Otavy v Katovicích a slanická pískovna. „Pískovna je velmi oblíbená především mezi kapraři, do Katovic zase jezdí rybáři často muškařit nebo lovit na přívlač."

Místní organizace ve Strakonicích spravuje celkem pět revírů. „Otava 3 začíná u jezu v Sudoměři a končí ve Slaníku. Odtud pokračuje Otava 4 až k jezu v Horním Poříčí. Otava 4 B je velmi oblíbená slanická pískovna. Volyňka 1 začíná u malého jízku před vtokem do Otavy ve Strakonicích a končí nad němětickým mostem. Posledním revírem je Novosedelský potok 1, který se táhne od vtoku do Otavy až k mostu mezi Zvotoky a Tažovicemi," popsal Martin Vlk.

Mezi muškaři je velmi oblíbený úsek Otavy 4 v Katovicích. „V této části revíru najdou rybáři i celkem velký počet větších ryb. Nejčastěji zastoupeni jsou v našich revírech kapři, štiky a pstruzi. Mezi často lovené druhy ryb ale patří i úhoři a okouni. Musím také s potěšením říct, že máme v revírech zástupce téměř všech druhů," konstatoval.

I na Strakonicku se podle jeho slov občas povede chytit nějaký rekordní úlovek a každý rok se některým rybářům poštěstí vytáhnout štika, která má okolo metru. „Za ta léta, co jsou ryby vysazovány na slanické pískovně, se dají chytit i kapři, kteří mají 70 až 80 centimetrů. Pamatuji si, že Na Podskalí také před lety chytili sumce, který měl přes 160 centimetrů. Moje známá Anička Balounová zase v Poříčí chytila hlavatku s mírou 120 centimetrů," přiblížil Martin Vlk.

Strakonice se z hlediska chování rybářů nijak nevymykají ostatním revírům a Český rybářský svaz nemá hlášeny žádné stížnosti.