Přesto, že letošní zima zatím lyžařům nepřeje a sněhu na horách není mnoho, základní školy v okrese rozhodně nemají v plánu upustit od lyžařských výcviků.

Ředitelka Základní školy Povážská ve Strakonicích Jaroslava Cháberová věří, že do jejich odjezdu nějaký sníh ještě napadne. „Na lyžařský výcvik odjíždíme letos koncem ledna na Kvildu. Výcvik potrvá od soboty do pátku a děti přijde na necelé tři tisíce," uvedla.

Na hory letos vyráží i učitelé s dětmi ze Základní školy a gymnázia Vodňany, což za školu potvrdila Radka Pencová. „Lyžařský výcvik začínáme už v neděli 17. ledna v lyžařském areálu Churáňov. V současnosti máme přihlášeno 26 dětí. Z organizačních důvodů je letošní výcvik pouze lyžařský. Možnost výuky jízdy na snowboardu nenabízíme," řekla Radka Pencová. Děti ze Základní školy Dukelská Strakonice naopak pojedou na lyžařský výcvik až v polovině února. Více řekl vedoucí zájezdu Radek Sosna. „Letos prvně máme v plánu jen jeden společný zájezd. V minulosti jsme vždy pořádali zájezdy dva. Máme přihlášeno 85 dětí a jako každý rok jedeme na Kramolín. Kurz je vedený jako čistě lyžařský, ale pro individuální zájemce z letošních sedmých tříd chceme v příštím roce připravit kurz snowboardový. Žáci platili zálohu 4 300 korun a na místě mají možnost si se slevou půjčit lyžařské vybavení," uzavřel.

Na všech třech kurzech budou žáky učit lyžování učitelé tělesné výchovy.