Nezbytné úpravy, které jsou třeba v mateřské škole (MŠ), sáhnou do obecního rozpočtu a na další investice už letos mnoho nezbude.

„Školu i školku musíme v obci udržet. Proto jsou některé zásadní stavební úpravy v budově MŠ, na které nás upozornila hygiena, prioritou. Týkají se hlavně sociálního zařízení, chodby a zastaralého osvětlení,“ uvedl starosta Miroslav Augustin. Díky rekonstrukci získá předškolní zařízení navíc několik míst, o která začal být z řad rodičů zájem.

Předběžný odhad prací je osmdesát tisíc korun. „A všechno půjde z rozpočtu, na to nám nikdo žádnou dotaci nepřidá. A hlavně, není moc času, práce musejí být do konce prázdnin hotové,“ zmínil.

Na další záměry se asi nedostane. „Dosavadní výdaje ztenčily obecní rozpočet téměř o půl milionu korun. Dodělávali jsme v okrajové části Záboří kanalizační vedení, opravovali hřbitovní zeď, instalovali vitríny pro vývěsky, prováděli různé úklidové práce po obci, “ poinformoval starosta. Jen odstranění černé skládky, kvůli které už Zábořským hrozila pokuta, stálo obecní pokladnu 70 000 korun.