Místní mateřská škola byla jednou z mnoha, které se zapojily do projektu 1. sportovní hry Jihočeského kraje. Akce má podpořit zdravý životní styl a pohyb u těch nejmenších.

„Máme do školky přihlášeno osmadvacet dětí. Průměrně chodí tak třiadvacet a jen málo z nich navštěvuje v dnešní době nějaké sportovní kroužky. Dost se vyznají v počítačích a technice, ale pohyb jim chybí,“ připouští ředitelka Jitka Tomanová.

Včerejší sportovní den ale nebyl jen pouhou nárazovou akcí. „Sportu a všemu, co k němu patří, jsme se věnovali celé čtyři týdny,“ upřesnila ředitelka.
Děti si povídaly například o olympijských hrách, sportovcích a sportech. Vysvětlily si co je fair play a do mateřinky si mohly přinést i dresy svých oblíbených hráčů. Tím vším se navíc prolínala i velká příprava na sportovní klání. Nacvičit se muselo skákání v pytli, štafeta, shazování kuželek i překážková dráha.

„Když jsme ve třídě, malujeme, zpíváme nebo si hrajeme. Venku je to ale lepší. Hry se nám líbí,“ shodly se děti.

„Hodně nás při sportovních hrách podpořil kraj. Dostali jsme výborně zpracované podklady a ještě odměny pro děti. Velký díl ale patří i rodičům. Nejen že se přišli na své děti podívat a podpořit je, ale že nám pomohli i s organizací,“ dodala na závěr Jitka Tomanová.

Podobná akce prý v mateřské škole v Drahonicích rozhodně nebyla naposledy.