„Naše učitelky i ostatní zaměstnanci MŠ mají plné ruce práce. Rozhodně nesedí doma,“ uvedla ředitelka Mateřské školy Čejetice Jitka Panská.

Mateřská škola je bez dětí. Kolika se uzavření týká?

Jitka Panská: Máme zapsáno přes 40 dětí, ale v průměru chodilo tak kolem 35 dětí. Což bylo poměrně dost.

Ředitelky některých námi oslovených školek uzavření tak trochu vítají s tím, že rodiče moc neřešili zdravotní stav svých dětí. Že je dávali do školky i když měly zdravotní problémy – kašel, zvýšené teploty a podobně. Pochopitelně i bez souvislosti s covidem. Jaký názor máte vy?

To je asi případ větších školek. Co se týká nás, tak naši rodiče jsou v drtivé většině velmi vstřícní a ohleduplní. Nemáme v tomto směru větší problémy.

Policejní kontroly na hranicích jihočeských okresů budou pokračovat i o víkendu. Ilustrační foto.
Policejní kontroly na jihu Čech během víkendu strategii nezmění

Jak nyní žije uzavřená mateřská škola?

I když jsou děti doma, není školka prázdná. Naše paní učitelky se samy vzdělávají, připravují programy pro děti a podobně. A protože se blíží jaro, využijeme uzavření k celkovému úklidu celé školky. Rozhodně nesedíme s rukama v klíně. Chceme, aby se děti zase vrátily do krásného prostředí naší školky.

Řekla jste, že vaše kolegyně připravují programy po děti i když ty jsou nyní doma. Jste tedy ve spojení s rodiči?

Ano. Nejen, že připravujeme naše předškoláky, ale věnujeme se i menším dětem. Už od loňského března zasíláme rodičům informace a rady, co mají s dětmi dělat a jak je zaujmout. Funguje to moc dobře.

Takže i přes současný stav panuje ve školce optimistická nálada?

Určitě. Věříme, že bude brzy opět lépe. Musíme jen vydržet.