Ve třídě 7. B se rozhodli pro pohádku Zdeňka Trošky O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Více o tom řekla učitelka Drahomíra Křišťanová. „Asi měsíc jsme nacvičovali a stejně dlouhou dobu jsme dělali i kulisy," dodala.

Žáci z této třídy měli o to větší radost, že právě k nim se Zdeněk Troška přišel podívat. Při krátké besedě se svěřil ke své lásce nejen k pohádkám. „Já od malička skutečně hodně čtu, u mě doma to vypadá jak v antikvariátu," zmínil se. Řeč se pochopitelně stočila i na nejrůznější historky z natáčení hlavně z nedalekých Hoštic.

Ve třídě 2. A žádnou pohádku sice nepřipravovali, ale každý namaloval tu svojí oblíbenou a obrázky si vyzdobili třídu. Byla mezi nimi i Barbora Hemová. „Z toho, co dělaly jiné třídy se mi líbila třeba pohádka Anděl Páně nebo peklo v tělocvičně," řekla.

Protože byl projektový den „česká pohádka" zároveň i dnem otevřených dveří, do školy proudily celé dopoledne davy návštěvníků. ať už to byly děti z mateřských škol, rodiče a prarodiče či někdejší žáci. Čekal na ně nejen program v jednotlivých třídách, ale třeba i několik vystoupení pěveckého sboru školy ve vestibulu nebo pohádky sehrané žáky v gymnastickém sále.