Výměnou za jiný objekt získalo město už před delším časem bývalý areál Správy a údržby silnic v ulici Krále Jiřího z Poděbrad. Radnice však dosud hledá jeho možné využití.

Ke slovu se mají nyní dostat studenti. Radnice je oslovila v rámci již existující spolupráce s fakultou architektury ČVUT Praha. „Chceme, aby vypracovali různé pohledy na tuto lokalitu, navrhli různé možnosti využití,“ vysvětlila místostarostka Ivana Říhová.

Zadání má několik omezujících podmínek. Tou hlavní je to, že by se do existující administrativní budovy měl přestěhovat odbor dopravy městského úřadu. Ten sídlí dočasně v prostorách státního zastupitelství, avšak do konce roku 2008 se má vystěhovat. „Jednoznačně se k tomu kloníme. Bude tam mít dobré zázemí kvůli dostatečnému počtu parkovacích míst,“ podotkla místostarostka.

Na rozvojové komisi města padaly i další návrhy. Jejich společným jmenovatelem je sportovní a relaxační vyžití. Nabízí se například i umístění nízkoprahového klubu i dalších zařízení pro mládež a podobně. To vše předá radnice studentům. Slibuje si od toho, že by mohli přijít s novými neotřelými pohledy.

K využití zmíněných prostor pro volný čas či sport se kloní i obyvatelé města.

Jaké jsou názory lidí, čtete zde.

Čtenář – reportér
Jaký máte názor na opuštěný areál Správy a údržby silnic ve Strakonicích? Jaké by mohl mít využití? Pište na adresu reporter.strakonicky@denik.cz.