Kruhový objezd u ulice Bavorova ve Strakonicích, některými přezdívaný Lentilka, není mezi řidiči příliš oblíbený.

Obyvatel přilehlé ulice Bavorova a také řidič Josef Jáchim vidí objezd jako nebezpečný. „Před dvěma lety mi tady v Bavorově ulici nabourali zaparkované auto. Řidič to napálil z objezdu přímo proti mě, asi skočil přes vyvýšení, zřejmě si objezdu nevšiml. Jednou jsem tu také viděl vůz autoškoly, který najel na středový hup tak, až nadskočil,“ zmínil se Jáchim.

I přesto není podle mluvčí Policie ČR Jaromíry Novákové kruhový objezd místem častých dopravních nehod. „Nestala se tam žádná, která by měla za následek vážné zranění,“ uvedla.

Mezi řidiči je Lentilka známým problematickým místem, kam vjíždí s opatrností. „Občas tu také vídám kluky na kolech, jak s nimi přes středový hrbolek skáčou,“ řekl Jáchim.

Bavorovou ulicí si od kruhového objezdu auta také často zkracují cestu směrem na Prahu nebo na Plzeň. „Je to tady jak na Václaváku. Kolikrát člověk nemůže ve špičce jako chodec přejít na druhou stranu silnice, nemluvě o dětech. Uvítal bych, kdyby byla Bavorova ulice jednosměrná, aby to řidiči přestali využívat jako spojku,“ dodal Josef Jáchim.

Kruhový objezd vznikl zhruba před pěti lety. Lentilka mu řidiči přezdívají podle útvaru v jeho středu.