Firma Strabag a.s. nekvalitně opravila silnici v ulici Holečkova v Blatné, a i když s další opravou ještě nezačala, už byla objevena další závada. "Ve středu jsme objevili další závadu. Na první části silnice jsou na povrchu vidět stopy tekoucího asfaltu. V tuto chvíli zatím nevím, jak celé řízení skončí,“ uvedl starosta Josef Hospergr.

Téměř měsíc a půl čekají obyvatelé na její opravu. V její blízkosti bydlí Jiřina Lojíková. Z opravy povrchu je zklamaná. „Nelíbí se mi třeba ten pruh, je to jako záplatované. Těším se, až silnici opraví,“ řekla Lojíková.

Co bude dál?

Opravu bude muset firma Strabag a.s., zhotovitel celé akce, finacovat z vlastních nákladů. Firma ve svém písemném vyjádření, které nám zaslala v pátek 2. července, přislíbila, že opravu provede v první polovině tohoto měsíce, ale ani ve čtvrtek 15. července práce ještě nebyly zahájeny. V jakém termínu opravu provede, se firma během pátečního dne už nevyjádřila.

Další závada

Stavbu město kvůli údajně nekvalitně odvedené nepřevzalo. „Nevěřím, že dojde k nějaké dobré opravě takovéto nekvalitní práce tak, aby to nebylo na první pohled vidět,“ uvedl starosta Josef Hospergr.

Technologie

Nový povrch silnice měl za pomoci moderní technologie vyspravit propady vzniklé po plynofikaci, která se v ulici dělala zhruba před deseti lety. Od té doby se propady postupně zhoršovaly.

Nový mikrokoberec pokryl celou cestu v ploše 3400 metrů čtverečních. Celkové náklady na nový povrch byly vyčísleny na 393 tisíc korun včetně DPH. Podle starosty město počítá, že bude oprava zahájena co nejdříve. Dokud firma silnici kvalitně neopraví, město stavbu nepřevezme.