Bouřka, která se přehnala nad Vodňanskem a přilehlým okolím, zaměstnala hasiče ve dvanácti případech. Řekla to mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. „Hasiči projížděli obce Předslavice, Nihošovice, Újezd, Cehnice, Černěves, Vodňany, Číčenice, Libějovice a Pohorovice a jejich okolí, kde uvolňovali komunikace od spadaných stromů. Jednalo se o vícečetné zásahy, což znamená, že v rámci každého odklízeli několik spadlých stromů," popsala. Vodňany podle ní dopadly nejhůře.
Místostarosta města Karel Burda situaci zhodnotil. „Vím, že na trať Číčenice – Volary padl strom, takže stál vlak, myslím,u Bavorova. Jinak nemám žádné zprávy ani od hasičů, ani policie, že by se někde stalo něco vážnějšího," uvedl. Dodal, že zaznamenal ulámané větve a padlé stromy na více místech, k větším škodám ale nedošlo.
Popadané stromy komplikovaly dopravu i na hlavní cestě z Cehnic do Dunovic. Informovala o tom starostka obce Helena Sosonová. „Volali mi hasiči z operačního střediska v Českých Budějovicích, že u nás mají zásah a odstraňují popadané dříví. Bylo tak kolem půl jedenácté večer. Jinak jsme v obci uklízeli jen ulámané větve a smetali listí," řekla.
Výstraha před silnými bouřkami platila do dnešní šesté hodiny ranní. Podle předpovědi meteorologů by se bouře měly přesunout na Moravu.

Grafika počasí