STROMY PŘÁNÍ

Celostátní projekt představila Markéta Soukupová z marketingu ČS. „Druhým rokem připravujeme Vánoční stromy, kdy v kouzelné adventní atmosféře lidé plní seniorům jejich sny a touhy,“ osvětlila.

Na stromě v českobudějovické pobočce si lidé mohli vybírat z obálek do poloviny prosince. „Posledních šest kusů si rozebrali zaměstnanci na začátku týdne, aby nebyl nikdo ochuzen,“ řekla.

SKROMNÉ NÁROKY

Dle jejích slov měli senioři individuální přání. „Většinou byli skromní a chtěli jen něco na památku. K lupě na čtení jsme přidávali nějaké drobnosti jako blok či svíčku. Velký zájem byl ale třeba o předplatné nebo i sportovní pomůcky,“ upřesnila.

Nechyběly ani společné tužby párů. Manželé Burianovi si více než hmotných věcí váží společnosti svých blízkých. „Byli bychom raději, kdyby nás vnoučata navštěvovala o něco častěji,“ sdělila Jana Burianová.

Jaroslav Milko neskrýval radost. „Nic jsem si nepřál, přesto jsem dostal balíček,“ pochlubil se. Františka Přívozníka pobavilo komediální vystoupení i koncert dětí z Mateřské školy Pohádka. „Bylo to opravdu perfektní, dlouho jsem se tak nezasmál,“ zhodnotil program.

Pavel Šus se nechá překvapit a dárek si rozbalí až na Štědrý den. „Počkám si raději až do Vánoc,“ drží se tradice.

FINANČNÍ PODPORA

Pro dům seniorů navíc vznikla i veřejná sbírka, která zatím čítá 18 200 korun. Přispět lze až do 26. ledna prostřednictvím portálu darujme.cz. Ředitelka DPS Tereza Jindrová přislíbila vhodné použití prostředků. „Peníze využijeme ku prospěchu nás všech a proměníme je v krásné vzpomínky,“ naznačila, že se senioři díky nim vydají třeba výlet.

Více o projektu zde: