Navzdory tomuto šokujícímu prožitku dokázala žena policistům útočníka popsat a uvést, že utíkal směrem k podchodu na Jezárkách. Policejní mluvčí PČR Jaromíra Nováková podrobněji dodala: „Neznámý pachatel v ulici Mikoláše Alše poblíž vyústění cyklostezky napadl seniorku. Počkal, až se při chůzi minou a pak jí zezadu strhl látkovou tašku. S lupem (doklady, klíče, tlačítkový telefon a minimální hotovost) z místa utekl. Poškozená seniorka při útoku upadla a způsobila si zranění.

Případ tak kriminalisté vyšetřují jako závažný zločin loupeže. K útoku došlo kolem deváté hodiny ráno, kdo si všiml něčeho podezřelého, ať volá linku 158. Pachateli, který takto zaútočil na seniorku, hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody v délce až deseti let.“

Tento trýznivý moment bude žena dlouho vyhánět ze své mysli. Alespoň soudě dle toho, že ve středu 20. července odpoledne požádala strážníky o pomoc. Uvedla, že je pomlácená, nemůže ještě pořádně chodit a bojí se. Nedokáže si nic sama zařídit a nikoho nemá. Potřebovala si vyzvednout občanský průkaz a na poště důchod. Strážníci jí v rámci možností pomohli a poradili.

Ilustrační foto.
S návykovými látkami i bez řidičáku. Policisté zastavili tři nezodpovědné řidiče