Ing. Tomáš Bednařík, 47 let, Vodňany pro změnuZdroj: Deník / VLP ExternistaTomáš Bednařík k tomu říká: „Chci do Vodňan dostat více alternativní kultury. Trochu ji oživit něčím jiným, než tradičními divadly a koncerty. Podle mého názoru ale pan Madar už manažersky vyhořel a nestačí na tyto změny,“ řekl ke svému návrhu Tomáš Bednařík. O svém záměru ho prý informoval před zhruba dvěma měsíci.

Michal Madar tento argument považuje za smyšlený a alibistický. „Ano, asi před dvěma měsíci jsme s panem Bednaříkem na toto téma mluvili. Alternativní kultura je hezká věc, ale je o penězích a dotacích. Kultura je vždy prodělečná a bez dotací a grantů se dělat nedá. Nikdy jsem se nebránil alternativním věcem, ale musíte na ně koukat i ekonomicky. A to pan místostarosta nedělá. Kromě toho mám vzhledem k celé záležitosti pocit, že moje místo už bylo někomu slíbeno,“ uvedl Michal Madar. Podle něj je také zarážející, že aby se o dění kolem své osoby vůbec něco dozvěděl, musel se tzv. "objednat" na jednání rady města.

Tvrzení o předem slíbeném místě ale Tomáš Bednařík popírá. „Jako radní pro kulturu mám zájem jen na tom, aby byla kvalitní,“ uvedl Tomáš Bednařík s tím, že kulturní středisko nyní prozatím vede sám bez nároku na plat.

O odvolání Michala Madara rozhodli čtyři radní ze sedmi.