Zdravotní prevence je pro každou z nás velmi důležitá. Daniela Davidová, ředitelka Centra sociální pomoci (CSP) ve spolupráci se sdružením Mamma HELP z Českých Budějovic pro své zaměstnance k tématu uspořádala odbornou přednášku.

Akce se konala 27. března v rámci projektu Firma pro zdraví, který v centru probíhá již od loňského roku. „Setkání s přednášejícími edukátorkami Hanou Sochorovskou a Milenou Cimbálkovou bylo pro nás velmi přínosné. O problému s námi mluvily zcela otevřeně. Zdůraznily, jak postupovat při sebemenším podezření, máme li pocit, že není něco v pořádku. Pouze onemocnění zjištěné včas, v počátečním stadiu, dává každé z nás velkou šanci na přežití a uzdravení,“ řekla Daniela Davidová.

Hlavními spouštěči onemocnění může být stres, obezita, špatný životní styl, či přemíra zbytečných léků. V České republice je nádorovým onemocněním prsu každoročně postiženo více jak sedm tisíc žen. V průběhu svého života tak podle statistiky onemocní každá dvanáctá žena, proto je lékařská prevence tak nesmírně důležitá.