Zájemci o bydlení mohou začít stavět. Město prodává zainvestované stavební parcely, vymiňuje si ale kolaudaci domů do pěti let.

Důvodem je i to, že na různých místech v Sedlici jsou mezi městskou zástavbou léta nevyužité stavební parcely.

V lokalitě zvané Na Vráži je 19 parcel, 13 už je prodaných. Ke každému pozemku vedou přípojné šachty pro vodovod a odpady. Plyn, elektřina a telefonní kabel jsou v rozvodném pilíři. Na inženýrské sítě včetně přístupové komunikace a parkoviště získali Sedličtí státní dotaci.

„Sledujeme tím jedno, snazší rozjezd stavění a tím příliv mladých rodin do města, protože tu je veškeré zázemí – škola, školka, zdravotnická péče i služby,“ řekl starosta František Kopáček.

Prvním stavebníkem je Zdeněk Chochol. „Teď už se to rýsuje, začínáme zvedat základy,“ pochlubil se. A jak dlouho mu trvalo vyběhávání stavebního povolení? „Zhruba od února do půlky června,“ poznamenal.

Výhledově má být v Sedlici celkem dvaačtyřicet parcel. Průměrně mají rozlohu od 700 do 1200 m² a jejich cena je stanovená na 300 Kč za m². Celková suma se pak pohybuje, podle velikosti pozemku od 270 000 korun výše.