Zpráva o odchodu nestora dudáctví Josefa Režného zasáhla mnoho lidí. Tento sběratel národpisných písní a tanců a znalec dudácké kultury se do srdcí zapsal svoji láskou k jihočeskému folkloru.
Josef Režný zemřel v pondělí 10. prosince ve strakonické nemocnici po dlouhé a těžké nemoci ve věku 88 let.
Rodina je odchodem Josefa Režného zdrcena. „Pohřeb bude v kruhu rodiny. Ale ve středu 19. prosince je v kulturním domě Vánoční koncert Prácheňského souboru písní a tanců. Chceme ho věnovat našemu tatínkovi," řekl včera za rodinu Víťa Režný.
Osobně měl k Josefu Režnému blízko starosta Pavel Vondrys. „Je mi z celé události velmi smutno. Pan Režný udělal pro Strakonice a tradici dudáctví neskutečně mnoho. Mezinárodní dudácké festivaly už nebudou bez svého zakladatele tím, čím vždy byly," řekl v pondělí v podvečer.
Josef Režný se narodil 2. února 1924. Byl učitelem, úředníkem, ale i dělníkem v ČZ . V roce 1949 založil Národopisný soubor, který se věnoval i lidovým tancům. Soubor změnil v roce 1950 název na Prácheňský soubor lidových písní a tanců. V letech 1955 – 1961 spoluzakládal a organizoval Jihočeské slavnosti písní a tanců ve Strakonicích a později Mezinárodní dudácký festival.
S kondolencí se připojuje také redakce Strakonického deníku.⋌