Byl to jen hokejový zákrok mimo pravidla, nebo úmyslné ublížení na zdraví? To ve středu 12. března začal rozplétat Okresní soud ve Strakonicích. Jako obžalovaný v případu figuruje hokejista Radomyšle Vít P., poškozený Radek S. z týmu Horažďovic přišel při incidentu o pár zubů.

Stalo se to v sobotu 9. listopadu 2013 na zimním stadionu na Křemelce při zápasu HC Horažďovice – HC Sokol Radomyšl. V jednu chvíli stálii oba na ledě muž proti muži, hra se ale v ten okamžik už posunula jinam. Vít P. své jednání popisuje jako obranu. „Začal do mě strkat do oblasti hrudi a hlavy. Zavřel jsem oči a reflexivně zvedl ruce," řekl. Pak už prý jen viděl protihráče padnout na zem.

Poškozený Radek S. mluvil o tom, že vše začalo jako běžná hokejová strkanice s verbálním popichováním a třeba i sekáním hokejkou do nohou. Pak ale měl Vít P. vzít hokejku do obou rukou a trefit ho přímo do obličeje. „Nikdy jsem se nesetkal s tím, že by někdo takto úmyslně udeřil do oblasti, která není chráněná," konstatoval.

Rozdílně to viděli i svědci. Jedni to viděli jako útok, druzí obranu či dokonce náhodu. Jak obhájce Jiří Šolc, tak i státní zástupkyně Monika Čížková a zmocněnec poškozeného Jiří Šmrha navrhli tedy další svědky. Vyslechnuti budou například rozhodčí.

Soudce Tomáš Uldrich odročil hlavní líčení na úterý 25. března.

Kromě případného trestu jde i o náhradu škody kvůli léčení. Radek S. nárokuje přes 37 tisíc korun.