Lada Kučerová ze Strakonic byla s manželem na dovolené ve Španělsku loni. „Cesta autem je opravdu úmorná. Je to celý den v autě. I když skoro celá trasa vede po dálnicích. Ale na druhou stranu, servis po cestě a především ve Španělsku je neuvěřitelný. Parkoviště, toalety, restaurace, to všechno je na velmi vysoké úrovni," chválí si Lada.

Své volno strávila v Andalusii. „To, co se o téhle oblasti tvrdí, je slabý odvar toho, jaké to ve skutečnosti je. Kdo tam nebyl, nepochopí," rozplývá se. Andalusie je známá především svou architekturou. Metropolí oblasti je Sevilla, čtvrté největší město Španělska. „V Sevillské katedrále jsou uložené ostatky Kryštofa Kolumba. I když se tvrdí, že nejsou pravé. Ale kdo ví. Jisté je, že katedrála je nádherná," pokračuje Lada.

A co by doporučila nejen vidět, ale i zažít? „Španělé jsou temperamentní. Když se pustí do tance, plesá duše i toho, kdo netančí. Navíc, zatančit si se Španělem, to je zážitek," usmívá se.

Grafika Španělsko.

Byli jste ve Španělsku?

Pavel Maroušek, Horažďovice: Ve Španělsku jsem sice nikdy nebyl, ale rád bych tutu zemi navštívil. Chtěl bych se podívat na stadiony Nou Camp v Barceloně, San Bernabeu v Madridu. Také mě láká pohoří Sierra Nevada. A jejich paella je skvělá.

Markéta Ševčíková, Strakonice: Město Oropesa del Mar mě fascinuje. Mají tam skvělá, chutná jídla, nikdy mě nezklamou. Výborné tam jsou také zmrzliny dělané z čerstvého ovoce. Samozřejmě bych také ráda navštívila jiná místa ve Španělsku, tato země je úžasná!

Dana Koblihová, Strakonice: Nikdy jsem ve Španělsku nebyla, ale moc bych chtěla k moři a užít si to tam. Prý tam jsou skvělé podmínky na potápění. Také mě láká tamější červené víno a kohoutí zápasy. Přeji si navštívit fotbalové stadiony, hlavně ten Realu Madrid. 

Darina Vernerová, Roman Škoda