„Nakonec jsme se rozhodli pro toto označení, protože ulice je u řeky Svitavy. I když úplná shoda při vybírání názvu nepanovala,“ řekl adamovský starosta Roman Pilát.

Ve zmíněné lokalitě město už vybudovalo veřejné osvětlení a připravuje obnovu chodníku po říčním nábřeží. „Ulici jsme pojmenovali, protože daná lokalita byla nepřehledná. V blízkosti sice vede ulice Nádražní, ale ta je velmi dlouhá a kopíruje řeku na druhém břehu. Areál strojíren má jen popisná čísla a například řidič zásilkových služeb tam často bloudí,“ doplnil Pilát.

Jasoň dymnivkový.
Hubení vzácných jasoňů na Pálavě? Entomologové podali trestní oznámení

Nový název místní na sociálních sítích před časem hodně řešili. Padaly i bizarní návrhy jako Cimrmanova třída, Unter den Linden nebo Rychlých pilníků. „Trachtova. Při vrozené mi skromnosti. Strakonice a Praha už takovou ulici mají, buďme rychlejší než Brno,“ zavtipkoval tehdy jeden z diskutujících Michal Trachta.

Významné osobnosti

Další v novém názvu zmiňovali odkaz významných osobností bezmála pětitisícového města. Například fotbalistu Jindřicha Svobodu, který v roce 1980 rozhodl gólem finále na olympiádě v Moskvě. Jeho jméno však už nese nedaleký stadion.

Petr V.
Perník vařil, teď ho peče. Petr fetoval přes 20 let, nyní už je čistý

Padlo také jméno bývalého šéfa strojíren a čestného občana Adamova Josefa Chalikova. Ten zemřel před šesti lety. V diskuzi se objevila i Třída Václava Havla. „A co Lichtenštejnů , když jsme u té historie,“ napsal v diskuzi Erik Jekl významný šlechtický rod, který zanechal ve městě výraznou stopu.

Jiní navrhovali název Průmyslová nebo Strojírenská v souvislosti s historií tamních strojíren.