Desítky padlých stromů, výpadky elektřiny, omezené vlakové spojení. „V neděli po osmé hodině večer přišel obrovský náraz větru a prudký déšť. Pak vypadla elektrika a nešla asi dvě hodiny,“ popisuje nedělní večer obyvatelka obce na Strakonicku.
Hydrometeorologové ze stanice v Kocelovicích její slova potvrdili. „První maximum bylo ve 20.15 hodin, druhé ve 23.30 hodin,“ uvedl pracovník stanice Zdeněk Vondra.

Fabienne Už v neděli dopoledne se na celém území projevil silný pokles tlaku, který byl večer vystřídán jeho prudkým vzestupem. Podle meteorologů se jedná o „zbytky“ hurikánu Florence, který pustošil minulý týden východní pobřeží USA.

Podle něj slova o podobnosti s orkánem Kyrill ale jen vyvolávala paniku. „Kyrill měl rychlost 156 kilometrů v hodině. Nedělní počasí bylo v porovnání s ním jen silnější foukání.“

V Česku Kyrill dosáhla maxima 19. ledna 2007 v jednu hodinu SEČ, nejvyšší naměřená rychlost větru byla zaznamenána na vrcholu Sněžky a dosáhla hodnoty 216 km/h. Vyžádal si čtyři lidské životy.