Na výlov se také přišla podívat rodina Benešu z Vodňan. „Chodíme na výlov pravidelně, dnes je i krásně,“ řekl Ondra Beneš.

Podveský leží u Újezdu, má rozlohu 205 hektarů a vznikl v 19. Století. Rybáři v něm chovají především kapra obecného.

Městské rybářství hospodaří na devatenácti rybnících o celkové výměře 205 hektarů. Ročně vyloví v průměru 120 tun tržních a násadových ryb.

Kapr a Vánoce jistojistě patří k sobě. Pokud máte choutky trochu proměnit klasického smaženého kapra, pak vyzkoušejte některou z následujících variant.

Ingredience na přípravu receptů

400g filetu z kapra
• variace první na téma „TROJOBAL“: hladká mouka, rozšlehané vejce, strouhanka, a na ochucení masa – česnek, kmín / muškátový květ / suché bylinky – bylinkovou sůl
• variace druhá – TĚSTÍČKO: 2 vejce, sůl, 50 ml smetany, 50 g hladké mouky, koření, vejce, solamyl, mouka, pivo / víno, sýr, parmazán, olej na smažení

Popis přípravy

Trojobal
Pro pečení v trojobalu lze zvláštním způsobem ochutit samotné maso kapra.

Jedna možnost je například třeným česnekem, kmínem a trochou zázvoru. Jiná variace, která po usmažení úchvatně zavoní je muškátová. Stačí do masa spolu se solí vetřít muškátový květ, ale pozor nesmíte to přehnat s množstvím.

Další určitě zajímavou možností jsou pak různé bylinky, pochopitelně na Vánoce v sušeném stavu. Lze připravit kapra s majoránkou, rozmarýnem či tymiánem.

Asi nejlepší variantou je jemná směs provensálského koření smíchaná se zelenou petrželkou. Prostě a jednoduše ochuťte kapra bylinkovou solí.

David Rošický