Na úvěrovém podvodu se měl podílet třiadvacetiletý Filip D. Celkem byla ve hře částka přes 73 tisíc korun za nakoupenou elektroniku. Včera se ze svého počínání zpovídal u Okresního soudu ve Strakonicích. Činu se měl dopustit spolu s Václavem V., ale jeho případ byl projednán samostatně.

Že měl obžalovaný Filip D. sehnat Václavu V. falešný doklad o příjmu při včerejším hlavním líčení, popíral. „Žádné potvrzení jsem mu nezajišťoval," tvrdil. Neznal se ani k výpisu SMS zpráv mezi nimi dvěma, který měl jednání kolem úvěru mezi nimi dokazovat.

Václav V. byl tentokrát v roli svědka. Kromě jiného mluvil o tom, že získané zboží měl Filip D. vzít k prodeji. „Měl jsem dostat polovinu. Myslel jsem, že tak budu splácet své dřívější dluhy," dodal. Nedostal prý ale od Filipa D. nic. Jen mu zůstal dluh u úvěrové společnosti, který nakonec přece jen začal sám splácet.

Státní zástupkyně Miroslava Prokešová měla skutkový stav obžaloby za zcela prokázaný. „Navrhuji podmíněný trest," uvedla.

Obhájkyně obžalovaného Jitka Třeštíková ale zpochybnila jeden z důkazů. „Není zřejmé, jakým procesním způsobem byl výpis SMS pořízen," zdůraznila. Podle jejích slov u něj chyběl jakýkoliv protokol o zajištění, a tak by neměl být procesně použitelný.

Soudce Roman Šustr tedy nakonec rozhodl hlavní líčení odročit na neurčito. Státní zástupkyně má zjistit okolnosti, jakým způsobem byl výpis obstarán, a podle toho pak bude předvolán další svědek či svědci.