Václav Špecián.K vidění bude přibližně 18 obrazů s názvem Říše tajemství, část originálů a také reprodukce. „Jsem rád, že mohu vystavovat právě v těchto prostorách. Tento prostor je alternativní a také multikulturní, je zde vytvořeno spojení mezi umělci mnoha žánrů mezi herci a divadelními soubory, malíři, hudebníky a hudebními skupinami. Myslím, že v tom je odlišnost od jiných prostor, ale i výhoda, že výtvarné umění může oslovit i návštěvníky třeba divadelního vystoupení," říká Václav Špecián a dodává: „Líbí se mi myšlenka těchto prostor, kde výtvarné umění není jen nějaká vymezená věc pouze pro galerie a vybranou vrstvu lidí kteří jej vyhledávají, ale může obohatit ostatní, kteří třeba nepatří mezi návštěvníky galerií."

Rozhodnutí zde vystavovat se konečně uskutečnilo asi po necelých dvou letech, kdy došlo ke schůzce s ředitelem divadla Pod čarou Miroslavem Pokorným. „Známe se spolu dlouhá léta, Vašek pro nás děla i jiné věci. Ale obrazy, které tady budou, jsem viděl jen na webu. Nicméně mají úžasné kouzlo a věřím, že přilákají hodně lidí," reagoval ředitel Miroslav Pokorný.

Osobně se oba znají z dob, kdy se oba věnovali historickému šermu Václav Špecián u Markýz Strakonice a Miroslav Pokorný u skupiny Rival Písek.

Obrazy Václava Špeciána jsou spíše myšlenky a pocity lidí, které přenášíš na plátna. „Budu mluvit o tom, co znamená Tajemství a z čeho vlastně vychází mé obrazy. malou zvláštností je, že tato výstava bude obsahovat o trošku více komentářů k jednotlivým obrazům. Rozhodl jsem se, že na této výstavě více zpřístupním obsah jednotlivých obrazů lidské mysli a nechám pak na každém návštěvníkovi, ať si spojí optický pocit z obrazu s jeho myšlenkovým obsahem a vše si spojí ve svém vědomí do nějakého celku. Věřím, že výstava obohatí návštěvníky a jejich podvědomý vnitřní svět a pomůže na chvíli se zastavit a uvolnit při vnímání těchto obrazů," zakončil pozvání Václav Špecián.

Výstava začíná ve středu 13. dubna v 18 hodin a v jejím úvodu zahrají děti ze Základní umělecké školy Otakara Ševčíka v Písku své pásmo klasické hudby. V divadle Pod čarou potrvá výstava do neděle 15. května.