Do akce policisté zapojili také děti ze zájmového kroužku Mladý policista, který již druhým rokem vede policista Pavel Varnuška z OOP Vodňany. „Děti viděly nejen práci dopravních policistů, ale hlavně řidiče, kteří pravidla dodržují,“ řekla tisková mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková.

Třináct zastavených a kontrolovaných řidičů mělo všechno včetně dechových zkoušek v naprostém pořádku. "A tak i pro naše děti v kroužku byli vzorným příkladem," uvedl policista Pavel Varnuška. Kontrolu dopravních policistů za přítomnosti dětí z policejního kroužku brali řidiči s úsměvem a zážitek to byl i pro děti. „Nejvíc se mi líbilo dávání dárku řidičům,“ řekl jeden z malých policistů.

Finská policie - Ilustrační foto
To jsou věci! Pokuta ve Finsku podle majetku. Dobrý nápad

Tím dárkem bylo nealkoholické pivo, které bylo pro oslovené řidiče překvapením, neboť jízdu bez alkoholu berou (jak uvedli) za samozřejmost.

Děti měly za úkol řidičům poděkovat za bezpečnou jízdu a za dodržování pravidel. Zájmový kroužek je realizován při Domu dětí a mládeže ve Strakonicích již druhým rokem. Je určen dětem ve věku 7 až 15 let. Cílem kroužku je poskytnutí vzdělávacích aktivit v oblasti veřejného pořádku a bezpečnosti, a to zajímavou a atraktivní formou přizpůsobenou věku dětí. Náplní policejního kroužku jsou např. exkurze na vybraných pracovištích Krajského ředitelství policie Územního odboru policie Strakonice, besedy, soutěže, prohlídka techniky, kterou policisté využívají v rámci služby a další aktivity spojené s činností policie a dalších složek integrovaného záchranného systému.