Jižní Čechy reprezentovali David Bláha z Oblastního střediska Strakonice a Vlastimil Štráchal z Oblastního střediska Písek. Soutěžilo na okruhu Continentalu Zlín ve čtyřech disciplínách - 1. test z pravidel silničního provozu zaměřeného zejména na otázky řízení vozidel s právem přednosti v jízdě, 2. jízda na přesnost ve vlastních sanitních vozidlech, se kterými řidiči na závod přijeli z domovských ZZS, 3. slalom na zkušební dráze firmy Continental Barum ve vozidle Opel Corsa zapůjčeném od společnosti Mikona Auto, 4. výměna pneumatiky.

Disciplíny jsou záchranářům doslova šité na míru. „Do toho vstupuje faktor stresu. Psychická nepohoda se násobí při soutěži, ale i ve chvílích, kdy zachraňují lidské životy," řekl ředitel zlínské záchranky Josef Valenta.

Současná podoba bývalého strakonického autobusového nádraží.
VIDEO: Tohle zbylo z autobusového nádraží. Plevel, nepořádek, naplavená zemina

David Bláha obsadil celkově 5. místo, Vlastimil Štráchal skončil na 8. příčce. V celkovém součtu obsadila jihočeská posádka pěkné 4. místo. „Tak že jako Jihočeši jsme se neztratili a třetí místo nám uteklo o dvě vteřiny,“ vyjádřil své pocity David Bláha. Se záchrankou jezdí tři roky. Jeho kolega z Písku asi o 20 let déle.

Z každého kraje byli vybráni dva řidiči. Celkem tedy bylo 28 jezdců a 14 týmů (krajů).