Potvrdit to může i ředitel místního učiliště Miroslav Čapek, podle kterého se v místě zlepšila bezpečnost jak pro chodce, tak pro řidiče. „Původně byla tahle křižovatka místem, kterému se hlavně řidiči raději vyhýbali. Když jel někdo ve směru od učiliště, musel si hodně najet do křižovatky, aby vůbec viděl,“ zmínil Miroslav Čapek. Připustil, že ve škole před tímto místem varovali i studenty, kteří jezdí do školy autem a na motorkách. „Křižovatka byla problematická, určitě tu minimálně jedna nehoda do roka byla,“ dodal Miroslav Čapek.

Ilustrační foto
Křižovatka v Blatné je hotová a bezpečná

S tím, že se na hlavním tahu přes Blatnou od prosince lépe jezdí, souhlasí i oslovení řidiči. „Je tu určitě větší přehled a každý z řidičů před kruhovým objezdem automaticky zpomalí, to je logické,“ podotýká Josef Beneš. „Já tudy jel od té doby co je nová křižovatka asi třikrát. Silnice je určitě přehlednější, ale ani původní křižovatka mi nevadila. I když věřím, že pro ty, kteří přijížděli z jiných směrů, bylo těžké do silnice vidět a auta tu často po hlavní silnici nejela pomalu,“ dodává František Čuřín.

Díky vybudovaným ostrůvkům se zvýšila i bezpečnost chodců, kteří hlavní tah z Písku na Plzeň přecházejí ať už při cestě do školy, domů nebo na nákupy do nedalekých marketů. Někteří lidé měli ale nepříjemný pocit, při najíždění kamionů na kruhový objezd. „Přijde mi, že auta, hlavně ta nákladní, jezdí při projíždění kruháče hodně blízko chodníku,“ zmínila Jana Holínová.

Divadlo potřebuje restaurovat.
Opona kukátkového divadla potřebuje spravit. Restaurátorku čekají hodiny práce

Podle místostarosty Pavla Ounického jsou chodníky vybudovány podle norem. „Splňují předepsanou šířku a obrubníky svoji výšku. Projekt byl pečlivě prostudován a i schválen policií,“ dodal s tím, že od prosincového spuštění křižovatky k ní nebyly zatím žádné připomínky a v místě nenastaly žádné komplikace.

Společně s vybudováním kruhového objezdu bylo v plánu zasáhnout i do okolních ulic. Pokračovat se bude na jaře letošního roku, a to konkrétně v Jiráskově ulici. „V rozpočtu má město připravené finance na dodělání chodníků a povedlo se nám nad rámec původního plánu dojednat se Správnou a údržbou silnic rekonstrukci ulice až ke křižovatce ke Střednímu odbornému učilišti, včetně křižovatky,“ dodal místostarosta Pavel Ounický. Jedná se cca o 100 metrů přefrézování a pokládky nového asfaltu navíc.

Centrum sociální pomoci ve Vodňanech oslavilo v pondělí 20. ledna dvacet let od svého založení.Lidé mohli na fotografiích zavzpomínat na uplynulé roky a připraven byl i koncert Klarinetového souboru Prachatice.
Centrum sociální pomoci Vodňany oslavilo dvacet let svého života

Podle dopravní analýzy byla křižovatka v Blatné jednou z nejrizikovějších v Jihočeském kraji. Stavba, která trvala od června, stála přibližně 25 milionů včetně DPH. Práce na silnici trvaly přibližně půl roku a za tu dobu nebyl provoz na trase písek - Plzeň vůbec přerušen. Doprava byla maximálně svedena do jednoho pruhu a objížďkami přes město.