Přechod vede přes hlavní silnici, po které jezdí poměrně velké množství aut 
a vzhledem k tomu, že na tomto přechodu nejsou žádné semafory, řidiči chodcům přednost příliš často nedávají.

Své o tom ví i Lucie Krumlová (20) ze Strakonic, která přes tento přechod přechází skoro denně. „Řidiči tu jezdí hodně rychle a dá se říct, že chodce vůbec nepouštějí. Často tak musím čekat docela dost dlouho, než se na druhou stranu nějak dostanu. Jinak je přechod ale naštěstí docela přehledný, takže se mi nějak extrémně nebezpečný nezdá."

To, že tento přechod pro chodce nepatří k těm nejbezpečnější potvrdil i zástupce velitele Městské policie ve Strakonicích Josef Chmelař. „Tento přechod spolu s přechodem k sídlišti Mír je pro nás prioritou. Hlídkujeme na něm pravidelně. Během školního roku zde máme hlídky každé ráno, pokud samozřejmě nejedeme na nějakou akci," uvedl.

Slova Lucie Krumlové 
o přílišné rychlosti aut jezdících po Husově ulici nám však Josef Chmelař tak úplně nepotvrdil. „Někteří sice rychle jezdí, ale jiní zase ne. Vždy to záleží na řidičích a tak nelze všechny házet do jednoho pytle," komentoval.


Chodcům tak pravděpodobně nezbývá než doufat, že řidičů nedodržujících rychlost a nedávajících jim přednost, bude přes tento přechod projíždět co nejméně.

Robina Lískovcová