Nihošovice – Podle pracovníků na stavbě pokračují práce podle naplánovaného harmonogramu. „Na konci října bude hotová konstrukce mostu. Ovšem komplet celá stavba má být dokončená a předaná až v prosinci," uvedl jeden z nich.

Tuto informaci potvrdila i mluvčí společnosti Bögl a Krýsl k.s., Kateřina Plechatá: „Datum dokončení stavby je 15. prosince, řidiči do té doby musí jezdit po objízdných trasách."

Nosné konstrukce, trámy a římsy na jedné straně mostu jsou již hotové.

Mnoho řidičů, kteří denně jezdí trasu ze Strakonic směrem na Čestice a zpět, nemá již od 2. května jinou možnost, než využít některou z objízdných tras kolem Nihošovic. „Je to hrozné, bydlím v Doubravici a každý den dojíždím. Takže si díky objížďce najedu o mnoho kilometrů navíc," stěžuje si řidič projíždějícího automobilu. Podobně jsou na tom stovky dalších.

Objízdná trasa pro autobusy a osobní automobily:
Od uzavřeného mostu v Nihošovicích na silnici II/170 ke křižovatce se silnicí III/1701, dále po silnici III/1701 na Radkovice a po silnici III/1708 na Čestice ke křižovatce se silnicí II/170 a zpět.

Objízdná trasa pro nákladní automobily:
Od uzavřeného mostu v Nihošovicích po silnici II/170 do Němětic, dále pokračovat po silnici I/4 do Volyně poté po I/4 do Čkyně ke křižovatce se silnicí II/171 a dále po II/171 do Vacova a zpět.