Platnost řidičských průkazů vydaných do 31.prosince 1993 končí. Až dosud jich ale není vyměněno tolik, kolik odpovídá počtu vydaných.

„Dostali jsme vyhodnocení z ministerstva dopravy. K prvnímu červnu je zatím vyměněno jen třicet procent dokladů. Nabádají nás, abychom udělali další opatření. Upozornění o výměně jsou na vývěskách, v městském zpravodaji, na místech, kde se shromažďuje větší počet lidí, ale situace je od začátku dubna, kdy jsme na to začali poukazovat, pořád stejná,“ uvedl za správní odbor MěÚ v Blatné Karel Klozar.

Úředníci zatím netuší, zda první nápor způsobí odjezdy na zahraniční dovolenou. „Jasné je ale to, že pokud půjde výměna stejným tempem, budou fronty v prosinci,“ zmínil.

Zvládat zástupy lidí nepomůže posílení o brigádníky. „Protože počítačový přístup do registru řidičů je omezený. Otázka je, jak bude prosinec stíhat tiskárna dokladů v Praze, kam žádosti posíláme. Teď jsou dodací lhůty nových průkazů deset až čtrnáct dní. Pokud se ale žádosti o vydání nahromadí, může se stát, že si lidé počkají měsíc, dva,“ dodal.

Od 1. ledna 2008 hrozí nesvědomitým řidičům při silniční kontrole pokuta až do 2000 Kč. Za opožděnou výměnu hrozí navíc tisícikoruna.

Čtěte také zde.