Strakonický deník získal tuto zprávu i přes přísné embargo, které Česká pošta na tyto informace vyhlásila. „Má skončitHlavní pošta v ulici Podskalská.Hlavní pošta v ulici Podskalská.Zdroj: Deník/Petr ŠkotkoHlavní pošta v ulici Podskalská.Hlavní pošta v ulici Podskalská.Zdroj: Deník/Petr Škotko pošta u nádraží ve Strakonicích a její pracovníci mají být převedeni na jedničku v centru města,“ říká zdroj, kterému Strakonický deník zaručil anonymitu.

Tuto informaci více méně potvrzuje i vyjádření 1. místopředsedy vlády a ministra vnitra Víta Rakušana v dopise starostům měst a obcí. „Poštovní služby zůstanou i poté, co Česká pošta některé pobočky zavře, dostupné ve všech obcích a městech, kde dnes Česká pošta působí. Pošta nebude rušit pobočku tam, kde má v tuto chvíli pouze jednu.“

František Řepka chodí právě kolem pošty u strakonického nádraží mnoho let. „Nejsem ze Strakonic, ale často jsem si na téhle poště vyřizoval poštovní záležitosti při cestě na nádraží. Noviny, losy nebo telefon. Jo, já pamatuji ještě doby, kdy jste přišel na poštu, řekl jste telefonní číslo a šel jste do kabinky. Neumím posoudit, jestli je rušení poboček nutné nebo oprávněné. Vím, že jsou už jiné možnosti – e-maily, jiné zásilkové firmy a podobně, ale s tím umějí mladí lidé. Navíc je u nádraží větší a lepší možnost parkování,“ říká František Řepka.

Ilustrační foto.
Pojmy pokora a úcta nezná. Syn napadl ve Strakonicích vlastní matku

Vedení města zatím informace o rušení zmíněné pobočky nemá. "Čekáme na seznam konkrétních poboček,“ řekl starosta Břetislav Hrdlička. Stejnou odpověď jsme získali například ve Vodňanech. Důležité ale v tento okamžik je, že pouze ve Strakonicích v současné době fungují dvě pobočky – hlavní pošta v ulici Podskalská a druhá v ulici U Nádraží.

- Ve Strakonicích kdysi fungovaly čtyři pobočky České pošty – jednička v ulici Podskalská, dvojka U Nádraží, trojka v ulici Raisova a čtyřka v ulici Profesora Skupy. Rušení této pobočky vyvolalo velký odpor obyvatel této lokality a došlo i na petici. 
- Loni v létě skončila zároveň s ukončím činnosti původního marketu Kaufland třetí pobočka.
- Ve Strakonicích funguje v ulici Heydukova ještě balíkovna, tzv DEPO.
- V některých obcích si pobočku pošty vzala pod sebe obec. Tento model například funguje v obci Skočice. 
- Do některých obcí zajíždí tzv. mobilní pošta - speciálně upravené auto. Vidět ho můžete dvakrát týdně například v Čejeticích.

Citace z dopisu Víta Rakušana:

"Máme jen dvě možnosti: Mít štíhlejší Českou poštu a zachovat její služby ve všech regionech, nebo nemít žádnou Českou poštu. Nic mezi tím."

"Finanční situace ČP (Česká pošta) je sice špatná, ale stát nemůže připustit, aby přestala fungovat."

"Rušení poboček je prvním a nezbytným krokem v transformaci ČP, protože reaguje na pokles zájmu o poštovní služby v několika posledních letech vyvolaný přechodem na digitální komunikaci jak v soukromém sektoru, tak v komunikaci mezi státem a občany."

"Cílem transformace je modernizovat ČP a ukončit její ztrátové hospodaření."