To Strakonice dostaly za vítězství v soutěži řetězce Lidl. Nejen, že v hlasování obdržely nejvíc hlasů ve své kategorii, ale byl to zároveň největší počet v rámci celé ČR. Těch hlasů bylo 4892. „Jste elita v rámci České republiky," řekl k číslu komentátor. Starosta Strakonic Pavel Vondrys pak především děkoval lidem, kteří hlasovali. Bez nich by se totiž nic takového neuskutečnilo. „Měli jsme finiš jako Zátopek," poznamenal k průběhu hlasování. Těsně před jeho koncem totiž začaly Strakonice ztrácet, ale nakonec vše dotáhly a všechny ostatní předběhly.

A co na to všechno děti? Ty si především užívaly. Nejen hřiště, ale také připravených soutěží, vystoupení a podobně. Byl mezi nimi i čtyřletý Luboš Lacko. „Určitě sem budu chtít chodit i potom," svěřil se nám.

Na hřišti, které přišlo na 1,5 milionu korun, je k dispozici celkem osm herních prvků určených pro děti od dvou do pěti, respektive dvanácti let. Vzhledem k tomu, že město Strakonice získalo absolutně nejvyšší počet bodů v hlasovací soutěži, společnost Lidl nad rámec projektu vysadí rovněž zeleň. Bude se jednat o šest stromů, které zajistí hřišti zastínění.

Strakonice oslavily nové Rákosníčkovo hřiště od společnosti Lidl

Praha, 15. července 2013 – Soutěže pro děti a spousta dárků, vystoupení Dády s žížalou Jůlií i divadelní představení o Rákosníčkovi. Tak vypadalo slavnostní otevření Rákosníčkova hřiště ve Strakonicích v sobotu 13.7., které pro rodiče a především jejich ratolesti postavila společnost Lidl. Sobotní akci si za pohádkového počasí nenechalo ujít tisíce návštěvníků. Dětské hřiště za 1,5 milionu korun získali místní díky aktivnímu hlasování. Jihočeské Strakonice získaly v hlasování vůbec nejvyšší počet hlasů ze všech.

Nové Rákosníčkovo hřiště vyrostlo v ulici Na Křemelce, v těsné blízkosti prodejny Lidl. Symbolický klíč si na slavnostním otevření převzal starosta Strakonic Pavel Vondrys: „Jsem moc rád, že obyvatelé Strakonic využili příležitost společnosti Lidl na vybudování nového dětského hřiště v našem městě. Pozitivní myšlenka oslovila průřezem všechny skupiny našich obyvatel, ale svým hlasováním nám pomohli i přátelé, kteří nejsou přímo občany našeho města. O to větší radost jsem měl z celkového výsledku hlasování, neboť Strakonice dosáhly absolutně nejvyššího počtu hlasů nejen ve své kategorii, ale i ve srovnání se všemi ostatními. Závěrečný hlasovací finiš, do kterého se nám podařilo zapojit i největší zaměstnavatele na území našeho města, ukázal, jak se Strakoňáci, když jde o dobrou věc, dokáží semknout."

„Byli jsme velmi příjemně potěšeni snahou obyvatel Strakonic, kteří díky své iniciativě získali v hlasování o Rákosníčkovo hřiště absolutně nejvyšší počet hlasů," dodává Anna Těžká, koordinátorka projektu Rákosníčkova hřiště.

Hřiště se nachází v lokalitě, která se považuje za nejvýznamnější sportovně - rekreační plochu ve městě a v níž se nachází také fotbalový a zimní stadion, plavecký areál a skatepark. V budoucnu město počítá i s dalším rozvojem této lokality. „Rákosníčkovo hřiště tak výborně zapadá do koncepce daného území a rozšiřuje tak možnosti trávení volného času malých dětí," doplnila Anna Těžká.

Společnost Lidl pokračuje v projektu Rákosníčkova hřiště už druhým rokem. Nově letos o lokalitách Rákosníčkových hřišť rozhodovala v hlasování veřejnost. „Nechat rozhodnout samotné obyvatele měst byl dobrý nápad a hlasování mělo opravdu velký úspěch. Všech 19 hřišť bychom chtěli postavit do poloviny září, to znamená, že každý měsíc postavíme 4 hřiště," dodala Anna Těžká. Jak také dodala, překvapila ji během hlasování velká iniciativa samotných měst a nadšení veřejnosti.

Dětská hřiště se symbolem pohádkového Rákosníčka nabízí dětem k aktivnímu hraní velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, nechybí kolotoč ani různé druhy houpaček. Klidovou zónu doplňuje domeček a oplocené hřiště poskytuje dostatek laviček a zpevněnou plochu pro kočárky. Rákosníčkovo hřiště je určeno zejména dětem předškolního věku.

Další slavnostní otevření proběhne 20. července v Bohumíně.

Společnost Lidl má v plánu postavit po celé ČR do konce roku 2014 celkem 50 Rákosníčkových hřišť.