Slavnostní zahájení začalo slovy starosty Luboše Peterky, který zmínil nelehkou cestu od výkupu pozemku až po samotnou realizaci. Slovo dostali i hosté, pozvání přijala krajská manažerka Atletického svazu Monika Pincová a Martin Zvoníček, bývalý běžec na střední tratě. Společně ocenili starostlivost obce o mladé sportovce a popřáli všem hodně sportovních úspěchů.

Od ředitele školy odcházelo poděkování radnici za tolik potřebný areál pro děti, které zde oslavily současně Mezinárodní den dětí.

Děvčata z 1. stupně předvedla připravené gymnastické vystoupení a starší žáci proběhli štafetou cílovou pásku. Tím byl stadion slavnostně otevřen pro všechny, kteří si chtěli vyzkoušet lehkoatletické disciplíny.

Na doskočištích probíhal současně skok vysoký, skok daleký a na závěr se běžel vytrvalostní běh. „Jsem nadšený ze závodní dráhy,“ řekl sportovně založený Jakub Ira.

Pro nejmenší děti byl připraven skákací hrad a zábavné aktivity na travnatém hřišti. Každý si mohl vyzkoušet například člunkový běh, skok z místa, hod na cíl, srážení plechovek proudem vody a další činnosti.

Úspěšní sportovci obdrželi diplom, medaili a malou sladkost. Poděkování patří všem organizátorům, kteří se zasloužili o hladký průběh celé akce. Za vydařeného počasí jsme všichni prožili příjemné odpoledne. Věříme, že na novém sportovišti vychováme úspěšné sportovce a přivezeme cenné medaile i z okresních a krajských olympiád.

Ivana Třeštíková, učitelka ZŠ Radomyšl