Návštěvníkům Radomyšle se ve městečku líbilo natolik, že letos přijeli na vlastní pěst znovu.

„Vloni vyjela třicítka našich lidí na návštěvu tam, letos o prázdninách – za podpory krajského úřadu – navštívila padesátka Italů na oplátku nás,“ vysvětlil začátek mezinárodního přátelství starosta Luboš Peterka, kterého za krátký čas překvapily telefonáty z italské strany s žádostí pobyt si zopakovat.

„Věděli jsme, že se chystají přijet. Konkrétní termín ale neřekli,“ řekl Peterka. O to víc jej překvapilo, když se Italové objevili začátkem týdne v jeho kanceláři. „Přijelo jich celkem deset. Šest z nich už v Radomyšli bylo, čtyři patřili k nováčkům,“ upřesnil počet návštěvníků.

Kromě Radomyšle navštívili také Blatnou a Písek, zbytek týdne prý chtějí strávit v Praze. Mají auta z půjčovny a chtějí procestovat tolik míst, kolik jim čas dovolí.

„Když seděli u mě v kanceláři, shodou okolností přišel dopis z Montoggia, ve kterém nás zástupci města zvou na další návštěvu. Na podzim by rádi viděli naše myslivce, které pozvali na hon,“ upřesnil téma návštěvy Peterka.

Zároveň by prý chtěli pozvat své české kamarády na místní miniveletrh, kde by chtěli představit ostatním obyvatelům města české výrobky. „Moc jim chutnal například uzený kapr,“ tvrdí starosta. Na oplátku by do Radomyšle chtěli dodávat například těstoviny, které se vyrábějí přímo v jejich městě.