Tentokrát to radnice ve Strakonicích a Vodňanech od místních lidí pěkně schytaly. Strakonická za to, že obstrukce kolem uzavření spojovacího krčku mezi budovou Základní školy Dukelská a pavilonem pro druhé a třetí třídy trvají moc dlouho. Vodňanská za to, že nabízí obyvatelům variantu obnovy koupaliště na Škorně, která se jim nelíbí.

Průtahy kolem obnovy spojovacího krčku ale nevadí jen vám, rodičům dětí, kteří do pavilonu chodí a musejí se přezouvat a převlékat na chodbách. „Je to hrozný zmatek, i když už si pomalu zvykáme. Ale je to provizorium, které trvá moc dlouho. Jako kdyby neměla radnice zájem krizi řešit. Povážská stála 360 milionů a pak není na podobné situace. Kvalitě a plynulosti výuky a vůbec provozu v pavilonu tohle rozhodně neprospívá," říká jeden z učitelů. Jméno se tato osoba bála zveřejnit, ale redakce ho zná.

Architekt Jan Rampich, který má podobu nového propojení vytvořit, k tomu už před několika dny řekl: „Vzhled krčku s ohledem na širší okolí by měl být výtvarnicky zdařilý. Co se ale týká jeho podoby, zatím si tvořím názor." (Strakonický deník, 21. února).

Této ankety se zúčastnilo 35 čtenářů. Drtivá většina – 32 – klikna v anketě na ano, škola čeká na přestavbu krčku už moc dlouho.
Pozornost Vodňanských se v posledních dnech obrací k případné obnově zchátralého koupališti na sídlišti Škorna. Radnice už představila lidem vizualizaci nové podoby, a to také díky Strakonickému deníku (pátek 22. února). Ale nepochodila. Tady hlasovalo 23 lidí a 19 z nich nad návrhem nijak nejásalo. Nelíbil se jim.

I v dalším týdnu můžete na našem webu hlasovat. Jistě se vyjádříte k tomu, zda mají komunisté dostat šanci zastávat v politice klíčová místa. Další otázkou je, jestli věříte ve vznik společného terminálu pro vlakové a autobusové nádraží ve Strakonicích. A určitě nesmíme ani zapomenout na hlasovaní o nejsympatičtější miminko za únor.

I v dalším týdnu můžete na našem webu hlasovat.
– Jistě se vyjádříte k tomu, zda mají komunisté dostat šanci zastávat v politice klíčová místa.
– Další otázkou je, jestli věříte ve vznik společného terminálu pro vlakové a autobusové nádraží ve Strakonicích.
– A určitě nesmíme ani zapomenout na hlasovaní o nejsympatičtější miminko za únor.
Ankety najdete na www.strakonicky.denik.cz
Ale nemusíte jen hlasovat. Pokud máte potřebu vyjádřit svůj názor, použijte diskuzi u článku, ovšem pod podmínkou, že uvedete pravdivě celé své jméno. Další možností je, že můžete psát své připomínky na reporter.strakonicky@denik.cz