Chátrající Sportovní areál Blanice ve Vodňanech se od počátku své existence v roce 1989 letos dočká první výrazné investice. Město do jeho opravy vloží 9,7 milionu korun. Radnice už vyhlásila architektonickou soutěž. „Chceme rekonstruovat a rozšířit nynější víceúčelový objekt restaurace, šaten a ubytovny. Zároveň čekáme i návrhy, jak zastřešit hřiště na metanou a jak uspořádat okolí," vysvětlil místostarosta města Pavel Janšta.

Město chce zároveň vyřešit účinné napojení na Wölflův mlýn, ve kterém bude Fakulta rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích pořádat konference. Jeho rekonstrukce započala už loni v červnu.

Sportovní areál plánuje radnice opravit nejpozději během příštího roku.. Pak by měl nabídnout například tenis, volejbal, nohejbal, beach volejbal, metanou či fotbal. Chybět by neměly ani volnočasové aktivity pro rodiny s dětmi, s těmi ale zadání soutěže nepočítá.

Od doby vzniku město areálu přílišnou pozornost nevěnovalo. Vzpomíná na to i vodňanský fotograf Karel Burda. „Rozšiřovala se pouze restaurace, aby se vešlo víc lidí. Původně to byl totiž bufet," řekl.

K rekonstrukci se město rozhodlo v rámci strategického plánu rozvoje.

Multifunkčních sportovišť máme hned několik

Sportuchtiví Strakoňáci najdou multifunknčí areály ve městě hned dva. Jeden z nich, areál Na Muškách, zprovoznilo město v září roku 2010. Celkové náklady na jeho výstavbu se vyšplhaly na 18 miliónů korun.

Druhý z nich, areál Na Sídlišti, znají místní už dlouho. V listopadu 2007 ale škvárový ovál nahradil umělohmotný, přibyl i sektor pro hod oštěpem a sektor pro vrh koulí. Inovace sportoviště spolkla 14,8 milionu korun.

Blatenští na místě zanedbané, hrbolaté a zčásti zatravněné plochy vybudovali dvě hřiště v roce 2009. Dnes tam mohou například hrát tenis, volejbal, hokejbal nebo jezdit na bruslích. Zvládli to za necelý půlmilion korun.

Nové hřiště si nadělili loni v září i Drahoničtí. Hrají na něm basketbal, fotbal, házenou, nohejbal, volejbal a tenis.

Multifunkční sportoviště.