JANA ŠTROBLOVÁ

Do konce roku chce radnice propojit bývalou školu na Velkém náměstí se svými dvěma budovami, mezi nimiž se tento objekt nachází. Ohrozit by to nemělo ani to, že se výběrové řízení na první etapu muselo opakovat. Zmařit to může jedině to, že by předběžně projednaná dotace ze stáního rozpočtu kvůli současné politické situaci nakonec nebyla.

První etapaJejí součástí je kromě propojení budov například i zateplení, výměna oken či prodloužení schodiště a úprava podkroví.

Jak informoval místostarosta Pavel Pavel (Slušnost a jistoty pro Strakonice), do prvního výběrového řízení přišla jediná nabídka. „A tak muselo být ze zákona zrušeno. Rada jej hned vyhlásila znovu," doplnil. Přesto starosta Pavel Vondrys (Slušnost…) předpokládá, že by první etapa měla být hotová ještě letos. „Pokud bychom ale přece dotaci nedostali, zatím bychom se do toho nepouštěli," řekl.

Dotace ze státního rozpočtu má být zhruba 16 milionová. Podíl města je pak 4,5 milionu korun. Se schvalováním příslušného rozpočtového opatření na jednání zastupitelstva nakonec problém nebyl. Opozice však kritizovala další etapy, které by měly následovat. Bodem sváru byly hlavně nádvorní budovy radnice. Starosta připustil, že není jasné, co s nimi pak bude.

Opoziční zastupitel Radek Chvosta (ODS) žádal detailní finanční analýzu celého projektu propojení. Zda by nebylo levnější zmodernizovat nádvorní budovu, než dělat propojení a rekonstruovat bývalou školu. „Teprve pak si můžeme říct, jestli do toho budeme chtít jít," uvedl.

Opoziční návrh neprošel. Celý projekt sestěhování radnice na jedno místo bude ale i tak po dokončení automaticky podléhat schválení zastupitelstva.