V sobotu 9. března v podvečer se v útulku ubytoval Teo, který se toulal v Podsrpenské ulici. „Zpětně jsme zjistili z několika zdrojů, že tento pejsek byl nabízen na inzertním webu nejprve k prodeji, později darem. Neměl čip ani jiné označení. Zpočátku byl velmi nedůvěřivý a odmítal jakýkoliv kontakt. Teď už je z něj mazlíček, který miluje procházky. Nadále je ale obezřetný vůči novým tvářím,“ popsala Tea vedoucí strakonického útulku Jitka Zdychyncová.

Na služebně městské policie přivítali ve čtvrtek 14. března odpoledne štěně, které našla jedna žena uvázané V Holi. „Říkáme mu Citrín a je mu sotva tři čtvrtě roku,“ říká Jitka Zdychyncová. Ani tento pes nebyl čipovaný. Je milý, něžný, kontaktní a měl štěstí, už má i svého nového pána.

Slunce, seno, jahody se po čtyřiceti letech vrací do Hoštic.
Deset zajímavostí o filmu Slunce seno, jahody. Možná jste ani netušili...

Takové štěstí zatím nemá Frenzie, malý černý pejsek, kterého se, stejně jako Citrína, někdo zbavil tím, že ho v pátek 22. března ho uvázal U Blatenského mostu. S Frenziem to však podle vedoucí Jitky Zdychyncové nebylo lehké. „Pouštěl na nás doslova hrůzu, napadal vše, co se ocitlo v jeho blízkosti. Až po týdnu pochopil, že jsme hodné tety, které rozdávají dobrůtky. Nakonec si nás přišel očuchat a nechat se pohladit. Teď už nás srdečně vítá,“ představili v útulku dalšího člena ubytovaného.