Když se fenka rotvajlera Tara dostala před pěti lety do psího útulku ve Strakonicích, byla ve vysokém stupni gravidity. O několik dní později, 18. ledna 2009, přivedla na svět šest štěňat, jedno ale nakonec nepřežilo. Během týdne byla všechna štěňata zamluvená.
U adopce dvou psích miminek jsme 16. března 2009 byli i my. Pro osmitýdenní fenku Torru si přijeli i Lukáš a Radka Stropkovi z Babic u Netolic. „O osudu Tary jsme se dočetli v novinách a na webových stránkách útulku pak o tom, že má štěňata. Hned jsme se pro jedno rozhodli," popsala tehdy Radka Stropková.
Pejskové už ale v tu dobu byli zamluvení. „Jeden ze zájemců se však nakonec ukázal jako nevhodný, a tak dostali šanci Stropkovi," říká ošetřovatelka z útulku Alexandra Auterská.
Druhou fenku Tryschu si odvezli Luboš Kamiš a Dana Jarošová z Českých Budějovic. „Sháněli jsme většího psa. že jsme si ho vzali z útulku, byla shoda náhod. O štěňatech jsme se dočetli z novin," uvedl Luboš Kamiš.
Štěstí se neusmálo jen na štěňata, ale i na samotnou fenku Taru. Domov jí poskytla pracovnice útulku Jitka Zdychyncová. „Tara je naprosto úžasná," říká s nadšením. Zároveň vysvětlila i důvod, proč si ji adoptovala právě ona. „Její psychický stav nebyl ideální. Bála míčku, ruky i dveří, nemohla jsem ani věšet prádlo. Navíc jsem přišla o pejska," říká. Všechny děsy nakonec zmizely a z odhadem devítileté Tary je perfektní společník.
Psí útulek funguje ve Strakonicíh od prosince roku 2007. Po Tařiných štěňatech se radostné údálosti v útulku dočkali ještě šestkrát. Naposledy tu v říjnu roku 2012 fenka stafordšírského bullteriéra Ágnes přivedla na svět šest holčiček a tři kluky.