Ale nejen oni, protože mezi přítomnými cyklisty, představiteli města a dodavatelské firmy, byli také zástupci osadního výboru z Nového Dražejova. "O tuto cyklostezku byl zájem ze strany Dražejovských už před rokem 2005, kdy začala radnice s výkupem pozemků. Za tu dobu se mnohonásobně zvýšila frekvence aut a dopravu zhustila i výstavba marketů v této lokalitě," řekl za osadní výbor právník Zdeněk Lacina.

Výkup posledního pozemku se podařil až novému vedení města. Podle radního a neuvolněného místostarosty Rudolfa Oberfacera tím ale snaha o další budování cyklostezek rozhodně nekončí. "Chceme pokračovat dál na Katovice, protože se nám podařila už směna pozemků. Dále pak i na Čejetice. osobně doufám, že se u otevření těchto úseků sejdeme dříve, než v případě cyklostezky na Nový Dražejov," řekl Rudolf Oberfalcer.

I když se oficiálně jako zahájení snah mluví o roce 2005, první známky záměru výstavby zmíněné cyklostezky sahají do roku 2001. Tehdy totiž majetkový odbor MěÚ Strakonice zadal první projekt na výstavbu cyklistického spojení Strakonic a Nového Dražejova.

Výstavba cyklostezky Strakonice - Nový Dražejov trvala čtyři měsíce. Stále více než sedm milionů korun, dvě třetiny pokryla dotace.