Stanový přístřešek opět vyrostl v areálu Správy a údržby silnic v Čes᠆kém Krumlově. K němu naváděly směrovky občany v autech, kteří chtějí volit do Poslanecké sněmovny, ale v tom, aby mohli přijít k volbám v pátek a sobotu, jim brání izolace v karanténě a infekce koronavirem.

Podobně jako při loňských krajských a senátních volbách po stažení okénka automobilu prokázali volební komisi v ochranných oblecích svou totožnost a potvrzení o karanténě či izolaci a dostali hlasovací obálku a lístky, které pak po úpravě vhazovali do volební urny.

Drive-in stanoviště se otevřelo také v Písku. Volební účast ale ovlivnilo deštivé počasí. K vojenskému stanu v areálu silničářů ve Vrcovické ulici dorazili do středeční čtrnácté hodiny pouze čtyři voliči, kteří měli nařízenou karanténu nebo izolaci kvůli onemocnění covid-19.

Stanoviště drive-in v areálu SÚS Strakonice 6. října 2021.
Z auta volilo ve Strakonicích 12 lidí

Celkem v Jihočeském kraji využilo možnost hlasování na drive-in stanovišti 111 voličů. Podle Hany Brožkové, tiskové mluvčí krajského úřadu, jich bylo nejvíce za okres České Budějovice, kde napočetli 59 voličů. Nejméně zájemců bylo v Táboře, jen tři. V ostatních okresech byly počty následující: Jindřichův Hradec: 11 voličů; Prachatice: 8 voličů; Písek: 6 voličů; Český Krumlov: 12 voličů; Strakonice: 12 voličů.

Provoz stanovišť, které v areálech cestářů v okresních městech postavila armáda, zajišťovali pracovníci krajského úřadu. Na bezpečnost dohlížely policejní hlídky.

Občané, kteří z vážných důvodů nemohli využít hlasování ani na drive-inu, mohou nejpozději dnes telefonicky na čísle 386 720 156 požádat o možnost volit v pá᠆tek nebo v sobotu z domova do zvláštní přenosné volební schránky.

Ve čtvrtek se bude volit v pobytových zařízeních, která jsou uzavřena kvůli karanténě a v pátek a v sobotu se konají řádné volby. Na jihu Čech se vybírá z 18 stran, hnutí a koalic.

Počet voličů na drive-in místech

  • Celkem za Jihočeský kraj: 111 voličů
  • Za okres České Budějovice: 59 voličů
  • Za okres Tábor: 3 voliči
  • Za okres Jindřichův Hradec: 11 voličů
  • Za okres Prachatice: 8 voličů
  • Za okres Písek: 6 voličů
  • Za okres Český Krumlov: 12 voličů
  • Za okres Strakonice: 12 voličů