Dole leží Dan Beneš, za ním klečí zleva Karolína Charvátová, Tobiáš Vojta, Daniel Hendrych, Nikol Bláhová, Barbora Havlová, Jakub Ira, třetí řada zleva Ondřej Bláha, Adéla Machová, Andrea Pelešková, Tomáš Košta, Sára Cholvádtová, Karel Kaplánek, Julie Častoralová, Natálie Mihalyová, Matěj Král, vzadu zleva stojí Matouš Ehrlich, Jan Zdeněk, Klára Kaplánková, Dalibor Marášek, Andrea Koptová, Šimon Lacina, Jakub Koubek a učitelka Eva Lukešová.

Když byla učitelka Eva Lukešová malá, chtěla být učitelkou. „Chtěla jsem udělat radost dědovi," vysvětlila.
Že bude učit prvňáčky ale nejprve nezamýšlela. „Chtěla jsem učit tělocvik. Ale v té době k němu nebyla taková aprobace, kterou bych chtěla. Byla matematika a tělocvik, ale matematika zrovna není můj oblíbený předmět," popsala.
Nyní je ale spokojená. Na Základní škole Radomyšl učí od roku 1996.
Letos učí první třídu. Jak sama říká, znají se teprve chvíli, ale už teď ví, že má před sebou šikovné děti. „Má to ale malý háček – musejí chtít. Zatím mají ještě trošičku problém se sebekázní, ale když chtějí, umějí," zhodnotila na závěr.

O škole

 Základní škola Radomyšl patří mezi úplné školy s 1. až 9. postupným ročníkem.
 Funguje jako příspěvková organizace.
 Navštěvují ji děti ze 14 obcí. Z Výuka probíhá dle vlastního vzdělávacího programu „Orbis pictus" se zaměřením na environmentální výchovu, výuku cizích jazyků, počítačovou gramotnost, estetiku a sport.