Ještě minimálně do konce října čeká cestující vlakem omezení provozu v okolí vlakového nádraží. „Na stavbě dopravního terminálu, který vyrůstá v prostoru mezi budovou nádraží ČD a supermarketem Billa jde prozatím vše podle časového harmonogramu,“ řekl Vladimír Warisch, ředitel společnosti ČSAD STTRANS, a.s., která je investorem stavby.

Pracovníci společnosti HOCHTIEF CZ, a.s., která je zhotovitelem stavby za téměř 54 milionů bez DPH uzavřeli do 14. května část Nádražní ulice. Ta se stala pro dopravu neprůjezdnou. Řidiči pokud chtějí, dojedou pouze před vstup k vlakovým pokladnám, kde musí otočit, aby z prostoru opět mohli vyjet. V této uzavřené části již vzniká zázemí terminálu a nová stanoviště a parkoviště pro autobusy. Komunikace, která zde byla, v tomto prostoru zůstane, ale nově vystavěná. Pro veřejnost bude průjezdná také až na podzim.

Po dokončení této etapy přijde na řadu prostor před poštou a nádražní budovou. Začne se budovat naplánované parkoviště, které má podle projektu kapacitu kolem stovky míst.

Součástí tohoto prostoru bude výsadba dekorativní zeleně a vzrostlých stromů. Ty nahradí borovice, jilmy a hlohy, které ustoupily stavbě.